Světla do ložnice
Jak řešit osvětlení v ložnici? No přece světly do ložnice tomu určenými. A že jich není málo. I ložnice má své zóny, které jsou na sebe nezávislé a všechny musí být řádně osvětleny. Základem je centrální stropní světlo celé místnosti, které lze nahradit bodovým osvětlením. Pro ložnice se doporučuje až 300 lumenů na 1 m2, čemuž odpovídá 3 W pro LED osvětlení. Tento údaj stačí vynásobit počtem metrů plochy pokoje a výslednou hodnotu rozdělit mezi vícero svítidel.
Pro osvětlení spací plochy, vybírejte světla a lampy do ložnice, které je možné nejen natáčet a sklápět ale i měnit intenzitu vyzařovaného světla. Případně vybírejte stojací lampy s pohyblivým ramenem pro větší flexibilitu. Taky noční světla umístněné na nočním stolku najdou uplatnění v každé ložnici.
Šatní skříň umístěná v ložnici si také zaslouží své vlastní osvětlení. Světlo do skříně by mělo dopadat šikmo seshora, proto se svítidla instalují ve vzdálenosti 50 až 80 cm od skříně. Je také vhodné nainstalovat vestavná svítidla pro osvětlení spodních polic skříně.
Poslední zónou v ložnici bývá kosmetický stolek se zrcadlem, který se umísťuje, co nejvíce k oknu pro přirozené denní světlo. Pro osvětlení zrcadla jsou vhodná dvě dopředu stíněná svítidla umístěná po obou stranách zrcadla.
Pro dotvoření té správné atmosféry můžete místnost nasvítit náladovými svítidly, které vrhají nepřímé světlo. Tyto světla dotváří celkovou náladu pokoje a můžou stimulovat člověka k lepší pohodě a lepším pocitům z prostředí.